Hytale'den Ne Bekliyoruz? Ben Ne Bekliyorum?

 • Gamer.Com.TR
  Oyunculara özgü sosyal medya sitemiz aktiftir! Kaydolmayı unutmayın.
 • Moderatör Alımları Aktiftir
  Hytale Türkiye forumunu yönetmemizde bize yardım edecek ekip arkadaşları arıyoruz! Hemen başvurabilirsiniz! Ayrıca 20 mesaj sayısına ulaşırsanız Elmas Üyelik talep edebilirsiniz!

Siz Hytale'den Ne Bekliyorsunuz?

 • Yaratıcılık, Özgürlük ve Oyunu Değiştirebilmek

 • Güzel Bir Oynanış, Mekanik ve Yaratıkların Bolluğu

 • İyi Düşünülmüş Bir İnşa Sistemi

 • Sürekli Oynanabilirlik

 • Keşif Hissi ve Güzel Grafikli Bir Açık Dünya

 • Diğer Yazmak İstiyorum


Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

PUFF1N

Yeni Üye
3 Ara 2020
6
0
0
15
Elazığ/Merkez
Evet beyler ben PUFF1N yeni katıldım. Bu konuda insanlar Hytale'den ne bekliyor ve ben ne bekliyorum bunun hakkında konuşacağız. İnsanlar benim gördüğüm kadarıyla Minecraft'ın verdiği özgürlük ve yaratıcılığın en az 5 katını, inşaat sisteminin mükemmel olmasını ve combat sisteminin de tatmin edici olmasını bekliyorlar. Benim gördüklerim bu. Şimdi sırada benim ne beklediğim var.

Benim Hytale'den asıl beklediğim şey o mükemmel dizayn edilmiş mod, modelleme ve animasyonu bir arada bulunduran oyun motoru. Bildiğiniz gibi Hytale'ın bu oyun motoruna özel ve bu oyun motorunu yapımcıları biz oyunculara ücretsiz olarak sunuyor. (İsterseniz Hytale'ın sitesindeki orijinal konuya buradan ulaşabilirsiniz.) Dediklerine göre öğrenmesi kolay ve eğlenceli. Benim Hytale'ın sitesinde okuduklarım benim gözüme bir ışık tuttu aydınlandım ve sorguladım ve dedim ki "Diğer sandbox oyunlar niye bunun gibi bir sisteme sahip değil?" Bildiğim kadarıyla Roblox dışında böyle bir sisteme sahip bir oyun yok. Benim burada gördüğüm potansiyeli bir örnek ile açıklamama izin verin. Mesela siz bir sunucu kurdunuz bu sunucuyu da Mount & Blade oyunu gibi ortaçağ temalı bir sunucu yapmak istiyorsunuz ama bildiğiniz gibi Hytale'ın mevcut hali buna hayalinizdeki gibi izin vermiyor o zaman siz de Hytale Model Maker'a (Oyun motorunun ismi) girip oyuna eklemek istediğin animasyonları, modelleri vs. tasarlayabilirsiniz. Verdiğim örnek üzerinden devam edersek sunucuya askerler, NCP'ler, Mount & Blade haritası vb. şeyleri 3. bir kaynak kullanmadan ekleyebiliyorsun. Düşünsenize sunucunuza yeni gelen bir oyuncuya animasyonlu ve ara sahneli sunucuyu anlatan bir başlangıç yaptırabiliyorsunuz. Kendi sunucunuza özel Hytale'da olmayan silahlar, mini oyunlar (Mesela Kart oyunu.) vb. tasarlayıp ekleyebiliyorsunuz. İşte bu oyun içinde oyun olma durumu, yaratıcılık, özgürlük ve her şeyi değiştirebilmek beni çok heyecanlandırıyor yapılabileceklerin gerçekten hiç bir sınırı yok tek sınır sizsiniz. Üstelik oyunu düz oynamak isteyenleri de es geçmiyor başlı başına hiç bir şey eklemeden bile güzel bir oyun olmayı başarıyor. Umarım demek istediğimi anlamışsınızdır.

Peki Siz Hytale'dan ne bekliyorsunuz? Anketten oylayabilirsiniz. 

Spirited E-Papirus

Yeni Üye
5 Ocak 2021
4
0
0
Çoğu Oyuncu, ben de dahil, Hypixel'in Skyblock'ta sınırlı imkanlarla(mod veya özel kodlar olmadan) sadece pluginle yaptıklarını görünce hypelandık umarım bir şekilde devam eder
 
 • Kazanan
Reactions: PUFF1N

PUFF1N

Yeni Üye
3 Ara 2020
6
0
0
15
Elazığ/Merkez
Çoğu Oyuncu, ben de dahil, Hypixel'in Skyblock'ta sınırlı imkanlarla(mod veya özel kodlar olmadan) sadece pluginle yaptıklarını görünce hypelandık umarım bir şekilde devam eder
Evet ben online tarafı unutmuşum benim ilgi alanıma kısmen giriyor ben daha çok arkadaşlarla veya rol yapma sunucularında takılırdım ama sanırım düz rekabetçi tarafını bekleyen büyük bir kitle var. En iyisi ben ankete ekleme yapayım. Umarım sizin istedikleriniz de olur.