Hytale'de Zoneler ve Evrenler

  • Gamer.Com.TR
    Oyunculara özgü sosyal medya sitemiz aktiftir! Kaydolmayı unutmayın.
  • Moderatör Alımları Aktiftir
    Hytale Türkiye forumunu yönetmemizde bize yardım edecek ekip arkadaşları arıyoruz! Hemen başvurabilirsiniz! Ayrıca 20 mesaj sayısına ulaşırsanız Elmas Üyelik talep edebilirsiniz!

AnkCha

Yeni Üye
23 Mar 2019
15
1
0
Merhaba bugün sizlerle birlikte Hytale'de ki Zoneleri ve Dünyaları göstereceğim!

Şuana dek bütün bilgiler buraya topladım. Emin olabilirsiniz.

Ayrıca bu bilgileri toplamam oldukça uzun sürdü. Bende size uğraşmamanız için hemen sundum!

1553429495017.png


Hytale'de gördüğünüz gibi 5 tane gezegen vardır. Gezegenler,

Orbis

Numdrassl

Nexus

Tor'Balyn

Karpak

Olarak sıralanır.

ORBİS DÜNYASI

1553430851222.png


1553429400980.png


Bu konsept sanat eseri, Hytale'nin gelişimi başladığında ilk ürettiğimiz ürünlerden biri. Bu, Hytale'nin hikayesinin büyük bir kısmının gerçekleştiği Orbis gezegenini oluşturan bölgelerin dördünü gösteriyor.

Gördüğünüz gibi her bölge benzersiz. Dünya üretim sistemimiz, her biri için farklı bir kurallar dizisinden yararlanıyor ve her birinin kendi biyomları var. Eğer yakından bakarsanız, yeraltı topografyasının bölge 1'in sarım mağaralarından ve zindanlarından bölge 4'ün yeraltı ormanlarına nasıl döndüğünü anlayacaksınız!

Zone 1(Emerald Grove)

1553429866805.png


Zone 1 resimde gördüğünüz gibi normal bir dünya olarak gözükmekte. Zaten Zone 1'i oldukça Hytale oyun-içi görüntülerinde görmekteyiz. Burada normal hayatta bildiğimiz hayvanlar (Ayı, Kurbağa, Kuş vb.) vardır. Hytale ekibi hayvan çeşitliliğini oldukça fazla yapmaya çalışmış! Ayrıca Zone 1 yemyeşil bir yüzeye, yüzeyin altındaki göllere ve yayılan mağaralara ve derin yeraltındaki yüzeyin altındaki sıcak magmaya sahip başlangıç bölgesidir. Geniş yeşil ovalar ve ormanlar arasında değişir.

Ayrıca Zone 1 Emerald Grove diye de geçer.

Zone 2 (Howling Sands)

1553430265806.png


Howling Sands (Veya Bölge 2) Scarakların evidir. Orbis'in bir bölümünü oluşturan biyom çoğunlukla kumla kaplanır ve Scarak'ların lideri Broodmother'a ev sahipliği yapar. Bir zamanlar Scarak'ların kölesi oldukları için, ancak o zamandan beri özgürlük mücadelesi vermiş ve gizlenmiş çadırlardan ve kemik kabinlerinden yapılmış küçük köylerde yaşamaları için, Howling Sands'de de varlar.

Zone 3 (Borea)

1553430334024.png


Borea, Orbis'in en soğuk bölgesidir, tüm biome için titreyen sıcaklıklara sahip, çok daha fazla kar yağışı olan bir yüzeye sahiptir. Yüzeyin altında bazı mağaralar sıvı suya ve bazı kırılgan ömre sahiptir.

Zone 4 (Devasted Lands)

Devasted Lands, sıcak bir cehennem olduğu için Borea'nın tam karşısındadır. Kavrulmuş taş toprağa lav nehirleri ve yüzeyi örten göller hakimdir. Ancak yeraltına girerseniz su ile daha sakin mağaralar ve hatta bazı hayatlar bulabilirsiniz.

Zone 5

Duyurulmadı

Zone 6

Duyurulmadı

Numdrassl

1553430918023.png


Şuan neredeyse hiç bilgimiz yok. İstediğiniz yere bakın bir bilgi bile yoktur.

Nexus
1553430816706.png


Nexus, Alterverses'in konsept sanatında bulunan bir dünyadır. Spekülasyon, Nexus'un geçersiz dünya olduğu yönündedir. Bu dünya Outlanders'ın yıkılmış evi. Ayrıca, bu Void Dragon'un evi olabilir.

Yaratıklar

Bunların arasında, Hytale Duyuru Fragmanının sonunda görülen Void Dragon vardır. Bununla birlikte, şu anda bilinen birkaç tane daha var.
Outlanders aynı temayı takip ediyor ve aynı zamanda Nexus'ta da yaşayacağı tahmin ediliyor, bu da dünyanın kendisinin de karanlığın yozlaştırıcı güçlerine avlandığı anlamına geliyor.

Ek olarak, Kyros, muhtemelen Nexus'ta da yaşayan, Tessa'nın bozuk bir eşdeğeri gibi görünüyor. Bununla birlikte, Tessa'nın kalkanı bir Orbis subayının koruyucusu olduğu için bu doğru olmayabilir ve dolayısıyla bu havada kalıyor.

Biraz daha az dikkat çekici bir şekilde eşlik eden konsept sanatına sahip olan Void Göz de var.
Son fakat en az değil, boş ulusun lideri ve teorik ana düşman olan Varyn, muhtemelen Nexus'ta da bulunacaktı. Bu, Nexus'u Numdrassl'ın amacına bağlı olarak oyuncunun ziyaret edeceği en son veya ikinci sonuncusu gibi ölümcül dünyalardan biri haline getirecek.

Karpak
1553431046550.png


Karpak, Hytale'in Altervers'lerinden biridir. Resmi Alterverses konsept sanatından başka fazla bir bilgimiz yok.