Hytale Müzikleri ve Sıkça Sorulan Sorular

  • Gamer.Com.TR
    Oyunculara özgü sosyal medya sitemiz aktiftir! Kaydolmayı unutmayın.
  • Moderatör Alımları Aktiftir
    Hytale Türkiye forumunu yönetmemizde bize yardım edecek ekip arkadaşları arıyoruz! Hemen başvurabilirsiniz! Ayrıca 20 mesaj sayısına ulaşırsanız Elmas Üyelik talep edebilirsiniz!

Unknownloce

Editör / Designer
Forum Yöneticisi
Elmas Üye
18 Ocak 2019
49
61
415
Yalova
www.behance.net
hytale.png

Hytale Müzikleri ve Sıkça Sorulan Sorular

Herkese selam, değerli Hytale takipçileri! Bu konumda, Hytale'nin müzik parçalarına ve yeni güncellenen sıkça sorular sorular'a göz atacağız.

v.png


Selam Hytaleciler! Bu haberin çıkış tarihinden tam 1 ay önce Hytale'nin ön tanıtımı yapıldı. Bu konumda, Hytale hakkında en merak edilen soruları gözden geçireceğiz.

Sıkça sorulan sorulara başlamadan önce, Hytale bestecisi, Oscar Garvin'in yaptığı, Hytale seslerini dinleyelim.Bu iki parça, Hytale film müziğinin küçük bir örneğini temsil ediyor.

İlk hedefimiz, açığa çıktıktan sonraki ilk haftada yaklaşık 250.000 görüşe ulaşmaktı. Biz bunun 4 kat üstüne, 1.000.000 görüşe ulaştık. Sizleri seviyoruz!
Bunun dışında, yaklaşık 1 ay önce çıkan Hytale fragmanımız, hemen hemen 40.000.000 görüntülenmeye ulaştı!
Hytale'nin çeşitli bölümleri için, çok sayıda yedekleme planının olmasına rağmen, iyi gitmediğini açıkladık. Ama buna rağmen, fragmanın bu kadar görüntülenme alacağını tahmin etmiyorduk.


Beklenenden daha büyük miktarda dikkat, bize yeni sorunlar çıkardı. Örnek olarak, ilk ayda birkaç takım arkadaşı başvurusu almak yerine, yaklaşık 900 tane başvuru aldık. Buna karşılık olarak, bu başvuruları teker teker elden geçiremeyeceğimiz için, yardımcı olarak yeni yazılımlar kullanmak zorunda kaldık.

Açıkcası by gayet iyi bir durum. Birçoğumuz, yaşamlarımız boyunca, bu kadar dikkat çekmemiş projeler üzerinde çalıştık. Topluluğun coşkusu; analiz videoları ve topluluk grupları gibi çeşitli şekillerde gösterilir.

Şunuda unutmayalım! Fragmanın ne kadar dikkat çeksede, hiçbir şey oyunun geliştirilmesinden daha önemli değildir! Amacımız, oyunun ilerleyişinde size, en güncel haberleri paylaşmak.

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

Betanın çıkış tarihi?
Bu kesinlikle bir numaralı soru! Kısaca söylemek gerekirse, henüz size verecek kesin bir cevabımız yok. ''Peki beta ne zaman çıkar?'' sorusunu da cevaplayalım. Oyunun betası, önümüzde ki birkaç ay içinde çıkmayacağını söyleyebiliriz. Gelişmeye devam ettikçe, zaman çizelgesinin daha net bir resmini elde edebilceğiz!


Topluluğun bazı üyeleri, beta açıklamasından hemen sonra başlayacağını, Ocak ayında olması ihtimalini bile belirtti. Bununla birlikte, Hytale'nin de, önemli bir yatırım aldığını açıkladığımız bilgilerden de biliyor olabilirsiniz.

Oyunu çok erken teslim etmek için, baskı altında kalmaktan kaçınıyoruz. Daha detaylı bir sözcük olarak, Hytale'i istediğimiz şekilde geliştirebileceğimiz anlamına geliyor. Betayı sizlere sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. En ufak detayları, size bildireceğimizden emin olabilirsiniz. Betayı çıkarmak için, çok çalışıyoruz!

Hytale hangi programlama ve yazılım dillerini kullanıyor?
Bunu cevaplamak yerine, doğada kalmasını istiyoruz. Ama, çok daha teknik bir yeni haber gönderisinde, modlama ve içerik oluşturma ile ilgili bazı üst düzey kavramları ele alacağımızı söyleyebiliriz.


Neden henüz resmi bir Discord / subreddit / forum yok?
Resmi bir Discord sunucusu, subreddit veya forumları sürdürmek, dikkat dağınıklarına yol açabilir. Kısacası oyunun gelişimleri ve haberleri aksayabilir.


Diğer bir neden olarak, beta hala bir süre uzaktayken, en büyük hayranlarımızın kendilerini yakmasını istemiyoruz. Diğer oyunlarda, daha önce gözlemlediğimiz bir etki: Tehlike senaryosu, Hytale konusunda heyecanlı kişilerin beklerken kendilerini yormaktan kaynaklanıyor olmasıdır.

Tabikide hala geri bildirimleri cevaplıyoruz. Twitter ağırlıklı olarak, sosyal medya hesaplarımıza gönderilen her şeyi okuduk. Henüz bazı konulara resmen cevap vermemiş olsak bile, bu geri bildirimler bizim için değerlidir.

İşçiler sayfasında gönderilen yeni takım görevlileri olacak mı?
Evet! Aldığımız iş başvurusu sayısını yönetmemize olanak sağlayacak olan yeni yazılımın bütünleşmelerini sonlandırıyoruz. Bunu önümüzde ki hafta çalıştırmayı planlıyoruz. Daha fazla reklam yapmalıyız.


Bedava bina yaratıcısı olmak için bir mod varmı?
Bu araçlar, bloklar ile haritaları inşa etme konusunda uzman olan ekip üyelerimiz tarafından geliştirildi. Zaten tanıtımda bunu gösteren bir bölüm vardı. Ayrı olarak bu yapıları geliştirmek için özel bir paket mevcut.


Betaya kayıt olurken e-posta onayı
Bizim asıl planımız, beta üyeliğini onaylamak için web sitesindeki onaya dayanmaktı. Ama bu olay, beklenmeyen bir sıkıntıya sebep oldu. Ama üzülmeyin! Haftaya yeni bir sisteme geçiyoruz. Böylece ileriye giden kayıtlar, beta kayıt ile birlikte gönderilen güvenilir bir e-posta onayına sahip olacak. Önceden kayıt işlemini tamamlamış olanlar için, başka bir işleme gerek yoktur.


Linux işlesim sistemi desteklenecek mi?
Şu anda, Linux işletim sistemini destekleme gibi bir planımız yok. Fakat, Hytale sunucusunun çoğu Linux dağıtımında çalışacağını söyleyebiliriz.


Hytale hangi dilleri destekleyecek?
Belki en merak edilen sorulardan birisi. Hytale beta sırasında bir noktada birden fazla dil içerecek. Hangi dil ne zaman paylaşılacak hakkında bizimde henüz bir planımız yok. Ama farklı kişilerden, Hytale'i insanlara ne olduğunu anlatan çevirmen arkadaşlarımız olduğu için, teşekkür ederiz!


Beta sürümünden sonra oyunu tamamen yayınlandığında destekleyecek misiniz?
Tabkide. Yıllarca, oyunu yeni özellikler, içerik güncellemeleri ve daha fazlası ile destekleyeceğiz.


Sonsuz harita açıklaması
En son, worldgen önizlemesi yapmıştık. Fakat, birkaç yanlış olduğunu fark ettik. Worldgen'i geleneksel bir dünya haritası şeklinde ayarladık.


Video oynatıcısı YouTube veya Twitch'i destekleyecek mi?
Video oynatıcısı zaten YouTube ve Twitch için tasarlanmıştır. Bazı sıkıntılardan dolayı, kendi video oynatıcımızı kullanmayı seçtik. Bundan sonra yeni yayınlanan haberlerde, YouTube dışında, yazılarda kendi video yazılımımız ile videolarımız oynatılacaktır.
 
Son düzenleme:
  • Beğen
Reactions: MinS_ ve Pluginsel