Hytale Model Makinesi

  • Gamer.Com.TR
    Oyunculara özgü sosyal medya sitemiz aktiftir! Kaydolmayı unutmayın.

Cranky

Hayattaki en hakiki mürşit ilimdir.
Emektar
25 Ara 2018
33
22
100
1549715567089.png

345940671.jpgHytale Model Makinesi

Merhaba değerli forum üyeleri, bu konumda sizlere "Hytale Model Maker" hakkında bilgi vereceğim.


Hytale Model Makinesi'nin Hikayesi

Screenshot_18.png


Hytale Model Makinesi Nedir?

Hytale Model Maker İçerik üreticilerini ve 3D yazılımları öğrenmek zorunda kalmadan yeni varlıklar oluşturmayı sağlar. Bu program sayesinde Hytale için yeni bir şeyler yapmak isteyenlere gerekli imkanları sağlayacaklar ve herkes Hytale için kolay bir şekilde katkıda bulunabilecek. Böyle bir şey sağlamaları 3D yazılım öğrenmeden herkesin yardımda bulunabileceği anlamına geliyor. Bu sayede Hytale'de yeni fikirler kazanmış olacak. Ayrıca Hytale'de bulunan her şeye kolay erişebilecek ve kolayca düzenleme yapabileceğiz. Eğer sıfırdan başka bir şey yapmak istiyorsak Hytale buna da olanak sağlıyor. Bu makine sayesinde istediğimiz şekilde Hytale'e destek olabiliyoruz ve yeni fikirler üretebiliyoruz. Tabii ki bunun yanında bazı kısaltmalarda oluyor.

Cuboids Uçaklar Ve Bina

Hytale Model Maker'in düzenleme sistemi cuboids ve düz uçaklar kullanarak bu işlemi gerçekleştiriyor. Bu sayede modelleme yapmayı erişebilir olmasını, görsel biçimini korumasını, bloklara mümkün olandan daha fazla gelişmişlik, zorluk, harikalık katan tasarımla olanak sağlar. Bence böyle bir düzenleme ve yaratma sistemi sağlaması Hytale'nin daha güzel bir içeriği bize sunabileceğini açıklıyor. Bunu değiştirebilmek ve yeni şeyler yaratarak Hytale'yi değiştirmek sizin elinizde, bu sadece sizin hayal gücünüze kalmış. Hytale sunabileceği tüm olanakları kullanıcılara sağlıyor. Tasarımları zorlayıcı, harika ve kolay yapılamayacak olması da Hytale'nin ne kadar güzel bir oyun olduğunu bize açıklıyor. Élisée ile başlamanın çok kolay ve basit bir şekilde yapılabileceğini anlatıyor. Yapılması için bazı sandıkları oluşturmak ve bunları yeniden boyutlandırarak değişik bir şeylerin ortaya çıkarılması gerektiğini anlatıyor. Ekran görüntülerimiz de ve yayınladığımız videolarda görebileceğiniz her canavar sandık ve uçaklar kullanılarak yaratılmıştır. Bunu bir örnek olarak göstermek gerekirse sanatçı Thomas "XaeL" Frick'in yeni bir kılıç yarattığı videoyu izleyebilirsiniz. Bence video da çok fazla bir emek var. Kılıcın o şekilde modellenmesi, katman katman yapılması, her detayının atlanmadan emek verilerek yapılması Hytale'nin çok güzel bir oyun olacağını bize anlatıyor.

Video:


Bu videoda sanatçının yaptığı kılıcın aşamalarını izleyebiliriz. Sanatçının ilk olarak kılıcın temellerini atması, temellerini attıktan sonra ince detaylar ekleyerek kılıcı oluşturması, kılıcı detaylarıyla modellemesi ve Hytale model makinesi kullanarak kılıcı boyamasını izleyebilirsinizac33d9fe1fc2e86c8e2bb449000f8b6a.jpg


Animasyon

Modeli oluşturduktan ve nesneyi komple olarak bitirdikten sonra nesneyi direk olarak Hytale'ye eklemek için hazır bir hale getirebilirsiniz. Yaratıkları modellerken nesneler kadar kolay modellemek olmuyor, yaratıklar daha fazla emek ve uğraş gerektiriyor. . Aşağıda izleyeceğiniz videoda Animatör Charlie" NinjaCharlieT " Tran zombiler için yeni bir animasyon oluşturmuştur. Gördüğünüz gibi yaratıkları oluşturmak biraz daha fazla emek istiyor.

Video:


Modüller ve Özellikler

Hytale'deki karakterler modülerdir. Hytale Model Makinesi bir animasyonun uygulanmış farklı şeylere nasıl göründüğünü önizlemenizi sağlar. Zombilere bir göz atalım isterseniz;

Video:


Komple İşbirliği

Hytale Model Makinesinin her yönü işbirlikçidir. Google dökümanları oyuna varlık oluşturmak için hayal edin. Bu bir çalışanın yeni bir model üzerinde çalışabileceği, bir çalışanın dokuyu çizdiği ve bir çalışanın canlandırmaya başladığı anlamına gelir. Çalışanların ekipleri projeler için ortak bir depo oluşuturabilir ve yeni yaratıcıları katılmaya davet edebilir.

Video:


Bu videoda Xael ve Élisée aynı yaratık üzerinde çalışıyor. Élisée animasyonu ayarlarken, Xael corgi’nin gözlerini ve burnunu boyuyor. Xael'in değişikliklerinin, yaratığın tamamen farklı bir yönü üzerinde etkili olsa bile, Élisée’nin görüşüne göre nasıl olduğunu unutmayın. Hytale Model Makinesinin işbirlikçi özellikleri sayesinde deneyimli içerik üreticileri uzmanlıklarını yeni gelen kişilerle paylaşmalarını kolaylaştırıyor. Yeni içerik üreticileri ile çalışarak kendilerini geliştirmelerini ve güven sağlamalarını öğretiyor. İçerik üreticileri sayesinde yeni gelen içerik üreticileri de tecrübe kazanmış oluyor ve Hytale oyununu geliştirenlerin ne kadar profesyonel bir ekip olduğu anlaşılıyor. Hytale çıktığı zaman çok güzel bir oyun olacağından emin olabiliriz.

Screenshot_19.png

Konumu okuduğunuz için teşekkür ederim.​
 
Son düzenleme: