• Gamer.Com.TR
    Oyunculara özgü sosyal medya sitemiz aktiftir! Kaydolmayı unutmayın.
  • Moderatör Alımları Aktiftir
    Hytale Türkiye forumunu yönetmemizde bize yardım edecek ekip arkadaşları arıyoruz! Hemen başvurabilirsiniz! Ayrıca 20 mesaj sayısına ulaşırsanız Elmas Üyelik talep edebilirsiniz!

Unknownloce

Editör / Designer
Forum Yöneticisi
Elmas Üye
18 Ocak 2019
49
61
415
Yalova
www.behance.net
hytale.png

Selam Hytale severler! Bu konumda, Hytale'de yaptığınız karakterleri, özelleştirmeyi göstereceğim. Geniş ve merak edilen bir konu. Kahvenizi hazırlayın ve okumaya başlayın!

Screenshot_2.png

Hytale, oyunculara karakterlerini çok çeşitli şekillerde değiştirme ve tasarlama gücü sağlar. Örneğin, bir zindan macera modunda veya bir mini oyunda diğer oyuncularla oynuyorsanız, kendi avatarınızı kendiniz yapma fırsatı sunar. Bu konumun devamında, karakter özelleştirmenin nasıl çalıştığına ve karakter oluştururken size sunulan seçenekleri biraz gözden geçireceğiz.

KARAKTERLERİNİZİ ÖZELLEŞTİRME

Adsısz.png

Karakterinizi kişiselleştirmek Avatarım menüsünde başlar. Bu kısımda, avatarınızın ten tonunu, göz rengini, saç modelini, yüz kıllarını çoklu katmanlı kıyafet seçenekleriyle ve birçok kısmını ayarlayabilirsiniz. Özelleştirme seçeneklerini özgürce karıştırabilir ve dilediğiniz gibi karakterinizin, saç renginden kıyafet modellerine kadar sıfırdan yapabilirsiniz.

Bazı örneklere bakalım.

1-min.jpg

Hytale'de bulunan bazı kısa saç modellerine örnekler.

2-min.jpg

Hytale'de bulunan bazı uzun saç modellerine örnekler.

3-min.jpg

Renk seçenekleri daha fazla kişiselleştirme sağlar!

4-min.jpg

Seçtiğiniz saçlardan ayrı olarak, renkli şapkalar ve aksesuarlar kullanılabilir.

5-min (1).jpg

Gömlekler, her bedene uyar. Örneğin, bazı gömlekler ve ceketler

ÖĞRENME VE ANİMASYON YAPMA

Adsssız-min.png

Karakter kişiselleştirme, Hytale'nin en büyük sisteminin yanında çalışmak üzere tasarlanmıştır. Yeni zırh parçaları veya kılıçlar, oklar kısacası teçhizatlar ile donatıldığınızda, bunlar karakteriniz için tanımladığınız görünümün üzerine yerleştirilir. Farklı tarzdaki kıyafetleri el beceriniz ile, macera modunda toplayacağınız çeşitli zırh katmanlarıyla karıştırmanıza izin veren yaratıcı özgürlük sunar. Gelecek haberlerde, donanım ve ekipman hakkında paylaşacak daha çok görseller olacak!

adsssa.png

Montlar gibi uzun nesneler hareket ettikçe şekilden şekile girer.

TEMA ETRAFINDA OLUŞAN ÇEŞİTLİKLER

Hytale'nin macera modu, zengin bir fantezi dünyasında gerçekleşiyor. Kişiselleştirme seçeneklerimiz çok fazla. Genç kaşiflerden eski gazilere, çiftçilere, sihir kullanıcılarına ve zanaatçılara kadar çok çeşitli karakterler yaratabileceksiniz.

5c671bf2fc50f90012d95201_scavenger.gif

Hytale'nin doğal yapısından bir karakter.

Mini oyunlar, oyunculara kendilerini farklı şekillerde yaymaları ve ifade etmeleri için bir fırsattır. Karakterleri oyuncular yaparken, bunu çeşitli kişiselleştirme temalarıyla yansıtmak istedik. Fantastik seçeneklerine ek olarak, şık modern kıyafetler ve temalı kostümler arasından kendinize özgü olanları seçebilirsiniz.

6-min.jpg

Oyunculara seçenek kavramını biraz daha açalım. Diyor ki, sanatçı Conor ‘Stein’ Goodman, iki taraf var. Fantastik taraf ve kendin olma hissini canlandırabilceğin taraf. Ayrıca benzeme ve rol yapma var. İnsanların örnek olalarak, bir uzay gemisi inşa ederken, aralarından seçim yapabilecekleri yaptığı şeye uygun olacak, kostüm giymelerini istiyoruz.

Hytale sanat ekibi, kişiselleştirme öğelerinin farklı temalardan, karakterlerin güzel görünmesi için bir dizi sistemine uyar. Stein, Özel renkler kullanıyoruz diyor. Dokular için, daha koyu ve daha doygun tonlara gidiyoruz. Daha eğlenceli veya sevimli bir şey yaparken, daha pastel renkler kullanılır.

Sunucu operatörleri, sunucularını oynatırken karakter görünümlerini geçersiz kılabilir. İçerik oluşturucuları, mini oyunlarının temalı görünümlerini tanımlamlar. Mesela, batı temalı bir sunucunun sahibi, herkesin döneme uygun kıyafetler giymesini sağlayabilir.

KOSTÜM OLUŞTURMA

7-min.jpg

Özelleştirme seçenekleri için ilham farklı kaynaklardan geliyor. Macera modunda, bölgelerin kendileri oyunculara verilebilecek giysi seçenekleri üzerinde büyük bir etki yaratıyor. Yukarıda ki örnekte, 2. bölge için yeni bir kostümün nasıl tasarlanıp üretildiğini görebilirsiniz.

Stein, Ne yapmak istediğimi çözdüm! Çizdiğim bir araştırma aşaması var diyor. Çöl kıyafeti gibi neyin uygun olabilceğini görüyorum! Ama, modele uyması ve animasyonlarla çalışması için ufak düzenlemeler yapabilirim.

Stein, 2. bölgedeki birinin bundan ilham alabileceğini düşündüm, bu yüzden bileklerini ve bileklerini örten altın bilezikler ekledim. 2. Bölge aynı zamanda çok parlak ve renkli kaktüslere sahiptir. Semboller de önemlidir. Oyunda birçok sembol vardır.

KENDİNİ İFADE ETME

Adsıasdz-min.png

Olay sadece karakterinizi kişiselleştirmek değil! Hytale karakterlerini, dans ettirebilir, selamlaştırabilir ve birçok haraketi ve yüz ifadesini yaptırabilirsiniz.

adsızdsa.png

Bir dizi avatar ifadesini gösteren boş bir animasyon.

Hytale’de karakterinizi kişiselleştirmek için kullanabileceğiniz seçeneklere genel bir bakıştan memnun kaldığınızı umuyoruz. İnsan karakteri, işte bunlar!

Adasdasız-min.png

NOT: Görsellerdeki çoğu fotoğraf, Hytale.tc tarafından Türkçeleştirilmiştir. Ücretsiz alıntı olarak kullanılması yasaktır!

• Beğen
Reactions: Pluginsel ve Koply

Koply

Boss
Grafiker
Emektar
25 Ara 2018
201
146
745
Oyun içerisinde skin tasarımı dediğimiz olaylar Minecraft'tan kat kat ilerlemiş gibi görünüyor. Bu gördüklerimiz haricinde özel çizim karakterlerde olacaktır diye düşünüyorum.

goodshooter

Yeni Üye
Elmas Üye
29 Ocak 2020
21
0
0
Konunun anlatım biçimi ve görsellerle desteklenmesi güzel bir görünüm ortaya çıkarmış. Görünüm olayına gelirsek eğer bayağı profesyonelleşilmiş gibi duruyor. Bilgilendirme için ayrıca teşekkürler, iyi forumlar...