Hytale Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  • Gamer.Com.TR
    Oyunculara özgü sosyal medya sitemiz aktiftir! Kaydolmayı unutmayın.
  • Moderatör Alımları Aktiftir
    Hytale Türkiye forumunu yönetmemizde bize yardım edecek ekip arkadaşları arıyoruz! Hemen başvurabilirsiniz! Ayrıca 20 mesaj sayısına ulaşırsanız Elmas Üyelik talep edebilirsiniz!

Obliviate

...O zaman neden edersin şikayet?
27 Ara 2018
6
10
0

hytale.png
Merhaba, ben Obliviate ve başlıktan da bildiğiniz üzere size Hytale hakkında sorulan soruların cevaplarını daha rahat anlayabilmeniz için Türkçe'ye çevirdim. Tüm sorular ve cevaplar resmi Hytale internet sitesinden çevrildi. Birçok soruyu cevapladıkları için merakınızın çoğununu gidereceğini umuyorum.


GENEL SORULAR

Hytale ne zaman çıkıyor?
Çıkış tarihi hâlâ kesinleşmedi. Oyunu tez zamanda oyunculara ulaştırmak istiyoruz fakat daha önemlisi şu ki, oyun tamamen hazır olana kadar sabretmeliyiz. Oyunu tasarlarken yapmak istediğimiz kendi özel hedeflerimizi gerçekleştirmek ve oyunculara layık bir oyun zevki sunmaktır ve bundan emin olmak için biraz daha beklemeliyiz. Bunu yaparken prodüksiyon hızını sürekli arttırdığımıza emin olabilirsiniz.
Hytale'e ne kadar farklı yollar ile oynayabilirim?
• Hytale'e 3 farklı şekilde oynanabilecek şekilde tasarlandı.
- Macera modu: Kısıtlı olarak oluşturulmuş bir macera modu. Tek başınıza veya arkadaşlarınız ile birlikte oynayabileceğiniz bir oyun modudur.
- Mini oyunlar: Oturuma dayalı (yani hesabınız ile oynadığınız) ufak oyunlardır. PVP ile becerilerinizi denediğiniz oyunlar.
- Kreatif mod: Her şeyi kolayca yapabilmeniz için tasarlanmış, yaratıcı araçlar barındırır.
• Topluluk sunucuları, kendi vizyonları için Hytale'nin her türlü özelliklerinden faydalanabilirler.
Oyun sayfasına göz atarak daha fazla bilgi elde edebilirsiniz.
Hangi diller desteklenecek?
Henüz kesinleşmedi, Lütfen daha fazla bilgi için takipte kalın.
Kullanıcı adımı rezerve edebilirmiyim?
Anlıyoruz bu isimler sizin için oldukça önemli, birkaç ay içerisinde rezerve sistemi hazırlanmış olacak o zamana kadar sabredin.
Hytale hangi platformlarda oynanabilecek?
• Bilgisayar ve Mac işletim sistemleri ile Linux tabanlı sunucuları çalıştırabilecek kapasiteye sahip. Bildiğiniz gibi, oyun hâlâ geliştirme aşamasında ve bu aşamada daha fazla işletim sisteminde çalışabilecek düzeye getirmeyi planlıyoruz fakat şimdilik önceliğimiz Mac ve Bilgisayar.
Hytale oynamak için yaş sınırı kaç olacak?
Bu henüz kesinleşmedi ama 13-20 yaş arası planlıyoruz.
Oyunda ebeveyn kontrolü olacak mı?
Hytale, hesap sahiplerinin çevrim içi oyuna ve özel içeriklerine erişimi sınırlandırmasını sağlayacak kapsamlı bir araç seti içerecek. Bununla birlikte, her çevrim içi oyunda olduğu gibi, ebeveynleri de çocuklarının kullandığı içeriğe ve çevrim içi olan başkalarıyla etkileşimlerine dikkat etmeleri için teşvik ediyoruz.
Hytale ücretsiz mi olacak?
Birkaç ayrıntıyı daha hallettikten sonra kesin bir şey söylemek mümkün olacak. Takipte kalın!
Beta (Test sürümü) olacak mı?
Evet. Aslında şimdi şansınızı denemek için bekleme listesine kayıt olabilirsiniz! Kayıt olmak için buraya geçiş yapın. Yaklaşan testler hakkında daha fazla bilgi için sosyal medya adreslerine göz atabilirsiniz.
Hytale'yi diğer Hypixel mini oyunlarından farkı nedir?
Hytale bambaşka bir oyun olduğundan yapabileceklerimiz neredeyse sınırsız olduğundan daha fazla özellik ekleme imkanımız oldu sonuçta sıfırdan tasarlanmış bir oyun yaptık. Bunun en iyi tarafı ise hilelerin tamamıyla engellenmiş olmasıdır.
Hytale yeni bir oyun ise, Hypixel mini oyunları artık geliştirilmeyecek mi?
Kesinlikle hayır. Hypixel sunucusu her zaman olduğu gibi aktif kalacak ve desteklenecektir. Aslına bakarsanız, Hytale ekibi 2 yıl önce Hypixel sunucu ekibinden ayrıldı. Şu anki Hypixel sunucusunun oyuncuları, Hypixel'den ümidi kesip oynamayı bırakmamalıdır. Sadece gelişmeye devam ediyoruz hepsi bu.
Hypixel'de elde ettiğim başarıları (istatistikleri) Hytale'e taşımam mümkün mü?
Önceden de söylediğimiz gibi, Hytale bambaşka bir oyundur yani hayır, taşıyamazsınız.
Hypixel Inc. ve Hypixel Studios arasındaki fark nedir?
Hypixel Inc., Hypixel sunucusunu kuran ve geliştiren şirkettir. Hypixel Studios ise Hytale'yi geliştirmek için kurulmuş yeni bir şirkettir.
Hytale’nin gelişim durumu hakkında daha fazla bilgiyi nereden edinebilirim?
Bu internet sitesinde geliştiricilerin düzenli güncellemelerini bulacaksınız. Daha fazla bilgi için çeşitli sosyal medya hesaplarımızı takip edin şu anda Twitter, Facebook, YouTube, Instagram ve Snapchat'te takip edebilirsiniz. Test sürümüne kayıt olursanız, ara sıra e-posta yoluyla da güncellemeler hakkında bilgilendirilebilirsiniz.
Hytale'nin PVP sistemi hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz?
Fragmanı oluştururken PvP'ye yalnızca hafifçe değinmek kasıtlı yaptığımız bir işti. PvP topluluğunun bizlerle yüksek standartlar ile uyacağının farkındayız ve bize, Hytale’nin halka açık olduğu için isteklerinizi ve geri bildiriminizi alma fırsatınız olduğunu haber vermek istiyoruz. Hem eğlenceli hem de adil olan derin şekilde tasarlanmış ve çeşitli PvP mekanikleri sunmak için topluluk liderleri ve uzmanlarıyla görüşüyoruz. Gelecekteki önizleme makalelerinde PvP'nin bireysel yönlerinin ve öğelerinin daha derinlemesine ele alınmasını bekleyebilirsiniz.
TEKNİK SORULAR

Hytale hangi motorla çalışıyor?
Hytale, özel tasarlanmış bir motor ile çalışıyor. Üst düzey bir blok oyun (Minecraft gibi pikselli grafik tarzı) vizyonumuz için uygun olan hali hazırda istediğimiz gibi bir motor bulamadık.
2 Faktörlü kimlik doğrulama (2FA) olacak mı?
Evet, 2 FA isteğe bağlı olarak kullanılabilecek durumdadır.
Oyun modları destekleyecek mi?
• Evet. Hytale, çeşitlilik göz önünde bulundurularak tasarlandı ve oyunculara her zamankinden daha fazla fırsat sağlayan, model oluşturma ve animasyondan film yapımcılığına, oyun içi komut dosyası yazmaya ve elbette bloklar ile tasarlamaya kadar geniş bir içeriğe sahip olacak.
• Ancak, kötüye kullanım ile mücadele için müşterinin kendisinde değişiklik yapılmasına izin vermeyeceğiz. Hytale’nin araç setinde size verilen özgürlük miktarı sayesinde, buna ihtiyacınız olmayacak. Oyunun tek bir sürümünün desteklenmesi, geliştiriciler olarak bizim için işleri kolaylaştırıyor.
Oyunu ne kadar değiştirme imkanı olacak?
Hytale’ın her yönü, hasar değerlerinden tutun animasyonlara, modellere, hava durumlarına ve hatta savaş mekaniği dahi özelleştirilebilir çünkü amacımız, topluluğumuzu yeni dünyaları kendileri yapmaya teşvik etmektir.
Müşteriler modları düzenleyemeyecekler ise, oyuncular oyun deneyimini nasıl kişiselleştirecekler?
Bir müşteri oyunun özel sürümüyle bir topluluk sunucusuna bağlandığında, gerekli tüm dosyalar, veriler, sesler, modeller, animasyonlar ve benzerleri bilgiler istemci tarafından indirilir.

Kendi sunucumu çalıştırabilir miyim?
Evet. Kendi macera sunucularını, kendi mini oyunlarını ve daha fazlasını hazırlayıp kullanabilirsin. Birkaç ay içinde daha fazla ayrıntılı bilgi vereceğiz.
Resmi sunucular nerede olacaklar?
Bağlantı kurabilecekleri bir rakip olduğu sürece, oyuncuların dünya çapındaki bağlantılarını mümkün olan en düşük gecikme ile oynamaları için yerlerini kolayca aktarabiliriz.
Minimum bilgisayar gereksinimleri neler?
Oyun henüz tamamlanmadığından kesin bir şey söylemek zor ama şunu söyleyebilirim ki Hytale'yi düşük uçlu bir bütünleşik dizüstü bilgisayar GPU'sundan elde ettiğimiz sonuç gayet iyi durumda. Topluluğumuzdaki birçok oyuncunun daha düşük kaliteli bilgisayarlar kullandığını biliyoruz. Bununla birlikte, daha güçlü sistemlere sahip oyuncular için mevcut geniş grafik seçenekleriyle karşılaşacaksınız.
İÇERİK OLUŞTURUCULARIN SORDUĞU SORULAR

Hytale duyurularını sosyal medyada paylaşabilir miyim?
Evet! Ayrıca, reaksiyon, analiz veya yorum amacıyla kullanıldığı sürece, fragman dahil Hytale'yi kullanarak videolardan para kazanabilirsiniz.
Daha fazla bilgiyi nereden bulabilirim?
Ekran görüntülerini, duvar kağıtlarını ve Oyun içi konsepti medya bölümünde bulabilirsiniz ve haber bölümündeki makalelerin bir parçasına göz atarak bilgi edinebilirsiniz.
Hytale'den para kazanabilmek mümkün mü?
Evet! kendi Hytale hizmetlerinizi oluşturabilecek ve bunlardan para kazanabileceksiniz. Para kazanma amaçlı oyun içi içeriğin oluşturulmasıyla ilgili bazı kurallar ve yönergeler vardır. Bu kuralların amacı kullanıcı güvenliğini artırmayı, aşırı içeriği yasaklamayı ve dolandırıcılığı engellemeyi amaçlamaktadır. Kurallarımızın kabul edilmesi kolay olacağına eminiz.
Konu sonuna geldiniz. Okuduğunuz ve yararlandığınız için teşekkür ederim diğer Hytale konularında tekrar görüşmek üzere.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

goodshooter

Yeni Üye
Elmas Üye
29 Ocak 2020
21
0
0
Ara ara Hytale'nin görsellerini koysan güzel olurmuş. Bu bilgilerin doğruluğu da kesin olduğuna göre güzel bir soru cevap yayınlamışlar. Sende çevirdiğin için teşekkür ediyorum!
 

Castelli

Yeni Üye
Elmas Üye
11 Şub 2020
23
0
0
Aydınlatıcı ve bilgilendirici bir içerik. Eline sağlık.

Lakin, düşük sistem gereksiniminden kasıt nedir? Kime göre, neye göre düşük?
Mesela i7 8GB RAM mi düşük; yoksa i3 4GB RAM mi?

Netleşse güzel olur.

Endişeliyim. Birde bakmışım oyun çıkmış ama benim PC patates olduğundan oynayamıyormuşum.

Allah korusun.
 
Son düzenleme: