Hytale Canavarlar

  • Gamer.Com.TR
    Oyunculara özgü sosyal medya sitemiz aktiftir! Kaydolmayı unutmayın.
  • Moderatör Alımları Aktiftir
    Hytale Türkiye forumunu yönetmemizde bize yardım edecek ekip arkadaşları arıyoruz! Hemen başvurabilirsiniz! Ayrıca 20 mesaj sayısına ulaşırsanız Elmas Üyelik talep edebilirsiniz!

Pythocless

Yeni Üye
10 Şub 2021
1
0
0
Hytale Rehberi - Canavarlar
Ne kadar korkunç olabilir ki?

Bu konuda sizlere Hytale hakkında bilgi vermek istedim. Biliyorsunuz ki Hypixel Studios'un çıkaracağı Minecraft'ın gelişmiş versiyonuna benzer olan Hytale bir çok kişi tarafından sadece oyunun tanıtım videosunu izleyerek oyunu oynama hissi yaratmıştır. Tanıtım videosuna göre aynı Minecraft'a benzer hayatta kalma, canavarları öldürme, maden arama, skywars, minigames, farklı biyomlar gibi aktiviteler mevcut fakat oyun Roblox ve Minecraft oyunun karışımı gibi. Resmi tanıtım videosuna göre oyunun Minecraft'ı piyasadan sileceğine benziyor. Bu konuda Hytale oyunun içerisinde olan canavarları tanıtacağım. Bildiğiniz üzere canavarlar bizim oyunda gelişmemizi engeller.
Onları geri püskürtmek veya öldürmek bizim için engelleri aşmak demektir. Unutmayın canavarlar asla pes etmez! Bütün ordusuyla sana karşı geleceği zaman, canavarları kovmanın tek yolu onlara karşı koymaktır. Ama canavarları öldürmek hiçte göründüğü gibi değil. Hatta yanına arkadaşlarını da alsan iyi olur. Daha da derine inmeden önce Hytale oyununu kısaca anlatayım.


Peki Hytale Nedir?
Hytale, Hypixel Studios tarafından geliştirilen bir video oyunudur. Minecraft oyununa benzer oyundur fakat daha geniş çaplı içerikler barındırıyor. Oyunda kendince ait ev yapabilir, evcil hayvan sahibi olabilir, canavarlara karşı saldırabilir, kılıçlar, yaylar, silahlar yaparak diğer oyuncular ile pvp atabilir, farklı biyomları gezerek farklı canavarlar ile karşılaşabilirsiniz. Sadece hayatta kalma oyunundan ibaret değildir. Sadece bu kadar değil, Minecraft oyunundaki bir çok çeşitli oyun Hytale sunucularında da bulabilirsiniz. Bize kalan tek şey oyunun çıkmasını beklemek.

İskelet Okçusu
İskeletler, fantezi macera oyunlarının temelini oluşturur. Macera modunda, zindanlara girerken ve yerin üstündeki kalıntıları seçerken onlarla karşılaşırsınız. 1. bölgede doğarlar ve çok tehlikelilerdir. Ben olsam asla bulaşmazdım. Sanatçı Thomas 'Xael' Frick, “Farklı araçlar, silahlar, menziller vb. Kullanarak farklı türden oyunlar sunan düşmanlar istediğimizi biliyorduk” diyor. İskeletler bunun için mükemmel bir düşman türüdür, herhangi bir teçhizat takabilirler. Oldukça güçlü gözüküyorlar ve bi yandan ise tehlike yaratacaklar gibi. Sorun değil, onları öldürmenin mutlaka bir zayıf noktası vardır.


Trork Savaşçısı
Trork canavarı sadece kendi kamp ateşini koruyor. Kendisi çok kaba ve yırtıcıdır. Elinde ki balta ile düşmanlarını püskürtüyor. Kimsenin kendi alanına girmesine izin vermiyor. Söylenenlere göre, bazı oyuncular bir Trork kampına girdiklerinde veya Varyn'in kuvvetleriyle karşılaştıklarında bile en büyük korkularını yaşamayacaklar. Bunun yerine, yer altına yanlış döndüğü ve tamamen yanlış türde bir mağaraya girdiği için pişman olacaklar. Bu bizim için tehdit oluşturuyor.


Paletçiler
Paletçiler, karanlıkta gizleniyor, şüphesiz maceracılara atlamayı bekliyorlar. Bu şeytani canavarlar birçok biçimde gelir, ve hepsi ölümcül bir tehdit oluşturur. Tasarımları, kökenlerine dair ipuçları sunan ve her birinin daha büyük bir tehdidin bir parçasını temsil ettiğini belirten bir hikaye anlatıyor. Bu yaratıkları ayırt etmek biraz zor olacağa benziyor çünkü karanlık ile neredeyse aynı renkte. Bu canavarları öldürmek ve fark etmek birazcık zor olacağa benziyor. Tabii şu anlık her şey kesin değil.


Scarak
Scaraklar, Howling Kumlarında yaşayan böcek benzeri bir fraksiyondur. Scaraklar kovan yapılarında bulunabilir ve oyuncuların asıl düşmanıdır. Scaraklar, sıcağı sever ve çölde yaşarlar. Kendi bölgelerinde misafir görmeyi sevmezler. Toplu halde yaşarlar ve eğer kendi soyundan birisine zarar gördüyse tüm gücüyle saldırırlar. Kendisine ait çeşitleri vardır ve 6'ya ayrılır. Bunlar; Scarak Broodmother, Scarak Larva, Scarak Locust, Scarak Tank, Scarak Warrior ve Scarak Worker canavarlarıdır. Bu canavarlar ile şu anlık detaylı bilgi maalesef ki alamıyoruz. En yakın zaman da detaylı bilgi paylaşılacaktır.

Tabii ki de canavarlar bu kadar değil. Daha oyuna eklenecek bir sürü canavar bizi bekliyor. Canavarlar ne kadar ürkütücü olsa da mutlaka bana göre zayıf noktaları vardır. Bütün canavarlar farklı biyom da oluşur. Farklı bölgelerde, farklı canavarlar. Canavarları katletmek için en iyi silahları yapmalıyız. Canavarların asıl amacı kendi mekanını korumaktır. Mekanına misafir kabul etmezler. Bu bizim için çok kötü oldu. Önemli değil onları yok edebiliriz!